Звіт інструктора з фізичної культури 2023-2024

Здоров’я дитини – багатство родини!
                                             Здоров’я народу – багатство країни!

Звіт інструктора з фізичної культури

Підготувала: інструктор з фізичного виховання Семенова О.О

Здоров’я – найважливіша цінність не лише окремої людини, а й загалом усього суспільства. Щоб людина мала змогу піклуватися про своє здоров’я, про розвиток, вона повинна свідомо ставитися до життя як найважливішого дарунку природи. Тому формувати культуру здоров’я особистості, прищеплювати розуміння пріоритету здорового способу життя, надавати грунтовні знання про основи здоров’я потрібно дітям з раннього віку, щоб знання, вміння та навички перейшли у звичні, необхідні потреби.
     Діти постійно потребують активної рухової діяльності, вони – непосидьки. Саме ця непосидючість, прагнення рухатись допомагають малечі пізнавати навколишній світ. Тож фізична активність є запорукою повноцінного розумового, морального та творчого розвитку дитини. Саме тому основною метою моєї педагогічної діяльності стало формування в дошкільників свідомого ставлення до здорового способу життя як основи усіх подальших успіхів у формуванні особистості дитини.
     Для реалізації завдань формування у дітей здорового способу життя в нашому дошкільному навчальному закладі створено розвивальне середовище, мета якого: створення необхідних умов для ефективного проведення різноманітних фізкультурних заходів з достатньою кількістю фізкультурно-ігрового інвентаря, наочним матеріалом для імітації рухів, цікавими спортивними іграшками. Задля підвищення інтересу дітей до фізичної культури, стимулювання різноманітної рухової активності, мною було виготовлено і успішно використовується нестандартне фізкультурне обладнання, яке заохочує малят випробовувати свої сили, викликає позитивні емоції.
За начальний рік я провела цикл зимових розваг « Зимові старти» зі всіма групами. Я велику увагу приділяю роботу з батьками . В січні цього року провела свято « Спортивна родина»
В своїй роботі  багато виготовила нетрадиційного обладнання, в тому числі і нетрадиційні масажери- для ніг, тіла. Для тримання рівноваги було виготовлено обручі –наголівники з кіндерів.
     Я вважаю, що важливою педагогічною умовою, яка сприяє активності дітей і оптимізує руховий режим в дошкільному закладі, є розвиток інтересу дітей до систематичних занять фізичними вправами. Охоче і старанно дитина робить те, що становить для неї інтерес. Імовірність позитивного результату автоматично знижується там, де має місце навязливе спонукання, навіть якщо воно у формі розумних вказівок. Про це я постійно пам’ятаю під час організації роботи з фізичного виховання, бо йдеться не тільки про успішне формування рухових навичок і вмінь, а й про здоров’я і гармонійний розвиток дітей.
     Для повноцінного розв’язання оздоровчих, освітніх та виховних завдань я застосовую комплексне використання як традиційних, так і нетрадиційних організаційних форм і методів фізичного виховання. Основою системи фізичного виховання в дошкільному навчальному закладі залишається руховий режим, а ефективною формою його є фізкультурні заняття.
     Зміст і тематику фізкультурних занять я підбираю з урахуванням принципів інтеграції різноманітних видів рухової та пізнавальної діяльності. Конспекти занять розробляю для кожної вікової групи окремо.     Враховуючи те, що емоції є основою розвитку дитини, я постійно дбаю про позитивний настрій вихованців на заняттях з фізичної культури. Вирішувати це завдання мені дозволяє музичний супровід рухів дітей, долучення елементів танцювальних вправ, аеробіки, використання мімічних рухів, дихальних домінантних (з перевагою ігор і вправ спортивного характеру), ігрових і сюжетно-ігрових, комбінованих і комплексних.
     Використовую також і різні способи організації дітей на занятті: фронтальний, груповий, потоковий, індивідуальний, а також спосіб колового тренування.
     Щоденне виконання ранкової гімнастики під керівництвом дорослого сприяє прояву певних вольових зусиль, мобілізує  й організовує дитину, приводить її організм у відповідний стан, сприяє прищепленню необхідних гігієнічних навичок, привчає до регулярних занять фізичною культурою.
На реалізацію завдань фізичного розвитку дітей дошкільного віку було проведене обстеження рівня розвитку основних рухів вихованців,за допомогою якого вдалося продіагностувати якісні й кількісні зрушення в розвитку основних рухів дошкільників. За результатами діагностування ,ми можемо бачити приріст фізичних якостей у дітей. Проте на тлі загальної позитивної картини фізичного розвитку виділяються і діти,які мають низький рівень фізичної підготовленості,тому питання фізкультурно-оздоровчої роботи залишається актуальним і потребує подальшого розвитку.
     Головним пріоритетом у практиці роботи нашого дошкільного закладу є співпраця з родинами вихованців. Планується приділити особливу увагу взаємодії  ДНЗ та родини  також і з питань формування здорового способу життя та укріплення здоров’я дошкільників. З метою пропаганди здорового способу життя в родині з батьками вихованців заплановано на 2019-2020рр. проводити бесіди та консультації, запрошувати на перегляди та залучати до практичних форм роботи з дітьми по формуванню всебічно розвиненої, здорової особистості. Це дозволило би сформувати у батьків свідоме ставлення до виховання в родині повноцінної, фізично здорової дитини. Також планується робота гуртка з фізичної культури,та вже традиційні для нашого садочка спортивні розваги та свята.