Сторінка батьків

Наші побажання для безпечного перебування дитини в ДНЗ

Батьки повинні передавати дітей особисто вихователю. Не можна без відома вихователя забирати дітей з дитячого закладу, а також доручати це дітям, підліткам у віці до 16 років, особам у нетверезому стані.

Про неможливість приходу дитини в дитячий заклад через хворобу або з іншої поважної причини необхідно обов′язково повідомити в ДНЗ.

Якщо дитина, не відвідує дитячий заклад більше трьох днів, батьки повинні мати довідку від лікаря, при поверненні після більш тривалої відсутності надається довідка про стан здоров′я дитини і про контактних за останній 21 день; після відсутності в літній період – довідка про контакти, обстеження на гельмінти . Перед тим як вести дитину в дитячий заклад, перевірте, чи відповідає його одяг пори року і температурі повітря. Прослідкуйте, щоб одяг дитини не був занадто великий і не сковував його рухів. У правильно підібраному одязі дитина вільно рухається і менше втомлюється. Зав′язки і застібки повинні бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити. Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і вдягатися. Небажано носіння комбінезонів. Носовичок необхідний дитині, як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для його зберігання.

Приводити дитину в дитячий сад здоровим та інформувати вихователів про будь-які зміни в стані здоров′я дитини вдома.

Приводити дитини в охайному вигляді, чистому одязі і взутті; мати: змінне взуття, змінний одяг гребінець, спортивну форму, комплект змінної білизни для сну (піжама), панамку (в теплий період року), два пакети для зберігання чистої і використаної білизни;

Щоб уникнути випадків травматизму, батькам необхідно перевірити вміст кишень в одязі дитини на наявність небезпечних предметів. Категорично забороняється приносити в ДНЗ гострі, ріжучі, скляні предмети, а також дрібні предмети (намистинки, гудзики і т. п.), таблетки та інші лікарські засоби.

Просимо не давати дитині в дитячий заклад жувальну гумку, ласощі.

Спірні і конфліктні ситуації з вихователями та іншими батьками вирішувати за відсутності дітей.

У групі дітям не дозволяється бити і ображати один одного, брати без дозволу особисті речі, в тому числі і принесені з дому іграшки інших дітей; псувати і ламати результати праці інших дітей. Дітям не дозволяється «давати здачі», так само, як і нападати один на одного. Ця вимога продиктована міркуваннями безпеки кожної дитини.
Сприяйте дитячій автономності (самостійності). Чим більшої самостійності Ви вимагаєте від дитини в усіх сферах життя, тим простіше Вашій дитині вчитися в школі. Заохочуйте самостійність своєї дитини.
Якщо Ваша дитина потребує допомоги, підштовхуйте її до того, щоб вона самотужки знаходила шляхи розв’язання проблем. Не давайте готових відповідей — Ваша допомога повинна обмежуватися підказками (наприклад: підказати, яким словником або довідником можна скористатися; де знайти необхідну інформацію та ін.).
Відзначайте досягнення дитини. Віддавайте перевагу похвалі, а не докорам: нею Ви досягнете бажаного у більш легкий спосіб, аніж нотаціями, нескінченними нагадуваннями або покараннями.
Схвалюючи вчинки або поведінку дитини, не доповнюйте схвалення критикою (наприклад: «Літери написані добре, але якби без бруду, було б ще краще»).
Не висувайте до дитини занадто високих вимог: не робіть їх суворішими, ніж вимоги вчителів (наприклад, вимагаючи виконання додаткових завдань).
Не вимагайте від своєї дитини більше, ніж самі від себе. Дитина, яка бачить своїх батьків за читанням, почне читати швидше, ніж дитина, батьки якої замість читання дивляться телевізор.
Говоріть якнайбільше позитивного про школу, учителів і предмети, що викладаються у школі.

Повноцінний сон — це ознака здорової нервової системи. Для того щоб продуктивно працювати у школі, дитячому організму необхідно спати 12 годин на добу з урахуванням обіднього сну (1-1,5 години).
Після школи не поспішайте братися до виконання домашнього завдання: організм дитини потребує 2-3 години відпочинку. Готувати уроки необхідно у продуктивний час — з 15 до 16 години. Пізно ввечері заняття проводити не слід.