Сторінка вихователя-методиста

СТОРІНКА ВИХОВАТЕЛЯ-МЕТОДИСТА
Вихователь-методист. Хто це?
Вихователь-методист займається методичною роботою та організує весь освітньо-виховний процес в дитячому садку. Якщо коротко,то методист аналізує,планує,організовує,координує,контролює діяльність педагогічного колективу. Разом із директором КЗДО він керує колективом дитячого садка,беручи участь у добиранні кадрів,у розробленні та впровадженні програм розвитку і педагогічних планів. Комплектує групи навчальними посібниками,іграми,іграшками, організовує співпрацю з іншими дошкільними закладами,школами,дитячими центрами,музеями.
Вихователь-методист проводить гуртову методичну роботу у педагогічному колективі:відкриті заняття для вихователів,семінари,індивідуальні та групові консультації. Крім того,він бере участь у роботі з батьками:готує стенди,папки,що присвячені сімейному вихованню та ін. Робоче місце методиста,як відомо,методичний кабінет. Там кожен педагог може отримати практичну допомогу в організації роботи з дітьми,а батьки можуть проконсультуватися з приводу розвитку дитини,отримати відповіді на питання про педагогічний процес в дитячому садку.
Ще одне завдання методиста,мабуть,найважливіше-розуміти і правильно оцінювати сили і можливості кожного педагога,знати,що важливо для нього в житті,до чого він прагне,щоб задовольнити потребу кожного педагога в повазі,визнанні та сомореалізації.

Сучасні вимоги до методичної роботи у дошкільному навчальному закладі
1.Загальні положення
1.1 МЕТОДИЧНА РОБОТА-це систематична колективна й індивідуальна діяльність педагогічних кадрів,спрямована на підвищення їх науково-теоретичного,загальнокультурного рівня,психолого-педагогічної підготовки й професійної майстерності.
кваліфікацій й професійної майстерності кожного вихователя (включаючи заходи щодо керування професійною самоосвітою,самовихованням,самовдосконаленням педагогів),на розвиток і підвищення творчого потенціалу педагогічного колективу ДНЗ в цілому,а в остаточному результаті на вдосконалювання навчально-виховного процесу, досягнень оптимального рівня виховання й розвитку конкретних дітей.