Безпека життєдіяльності

Абетка безпеки дошкільнят

Діти - допитливі та безстрашні, вони ще не здобули негативного життєвого досвіду.Саме тому ризик, що вони потраплять у небезпечну ситуацію, дуже великий. Крім того, усім відомо: часто повторювані заборони на дітей не діють, адже зазвичай малята не звертають уваги на частку "не", сприймаючи заборону як керівництво до дій.
Тому дорослі мають шукати інші шляхи до дитячої свідомості, щоб спонукати їх замислюватися над власними вчинками, формувати у малечі свідоме розуміння наслідків необачної поведінки, як особистої, так і оточуючих.
Потрібно також мати на увазі, що кожна проблема має дві сторони. Навчаючи дітей безпечній поведінці, важливо не зламати їхньої природної допитливості та зацікавленості оточуючим світом.

В Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні наголошується"

"Дитина повинна самостійно вирізняти основні небезпечні чинники довкілля, знати правила безпечного перебування вдома, у дитячому садку, на вулиці, на воді, на льоду, на спортивному майданчику".

Пам'ятка для батьків з охорони життя та здоров'я                                                                                                  дитини                                                                                      І. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Батьки повинні протягом року: - віддавати дитину в руки вихователя; - не дозволяти забирати дитину неповнолітнім дітям, незнайомим особам, особам, які знаходяться в нетверезому стані; 2. Не залишати в доступному місці сірники, вогнепальну зброю, колючі та ріжучі предмети, ліки. 3. Не дозволяти користуватися електричними приборами. 4. Не торкатися руками незнайомих предметів. 5. Оберігати дітей від укусів собак, кішок. 6. Оберігати дітей від отруєння рослинами, грибами, ягодами. 7. Під час купання в водоймищах не залишати дітей без нагляду дорослих, вчити їх плавати, знайомити з правилами поводження на воді.. 8.Знайомити й дотримуватися правил дорожнього руху, визначати безпечні від руху транспорту місця для катання на велосипеді, для ігор з м’ячем.

1. Батьки повинні протягом року:

- віддавати дитину в руки вихователя;

3. Не дозволяти користуватися електричними приборами.

4. Не торкатися руками незнайомих предметів.

5. Оберігати дітей від укусів собак, кішок.

6. Оберігати дітей від отруєння рослинами, грибами, ягодами.